|
Я живу на Поліссі
Я живу на Поліссі, де сосни торкаються неба,
Де дрімає між вітами тепла ранкова зоря,
Де зникає мій сум і з"являється гостра потреба
Відшукати скарби, що ховають зелені моря.
Від південних вітрів і весняних п"янких поцілунків
Розквітають ліси і лунає в них спів солов"я...
Скільки в лісі чудес, скільки в лісі багатих дарунків,
Тут дитинство казкове, домівка моя і сім"я.
Я живу на Поліссі, де затишно пташці і звіру,
Де нас гріють, годують і тішать безкраї ліси,
Де людина знаходить любов й свою віддану віру
В світ добра, справедливості, щастя й земної краси.
Автор: Анна Алексієнко |
|
Моє Полісся
Моє Полісся голубе й зелене,
Усе в озерах, ріках, джерельцях.
У цілім світі ти одне для мене,
Моє Полісся, в вікових лісах.
Тут небо найрідніше і ласкаве,
Тут всі дороги і стежки мої.
Гнучка верба схилилася над ставом,
В кущах бузкових вічні солов’ї.
І пишний кущ калини під віконцем,
Де пташечка своє гніздечко в’є.
На цій землі усе під щедрим сонцем
Найкраще в світі, рідне і моє.
Тут журавель стоїть біля криниці
І воду п’є живу із джерела.
Живе джерельце чистої водиці —
Б’є для життя, любові і тепла.
Моє Полісся рідне, калинове,
Заквітчане в казкових рушниках.
Джерельне, солов’їне і вербове,
Живе в піснях і житиме в віках.
Автор: Надія Красоткіна |
|
Полісся моє
Полісся моє, ти рідний мій краю
Де пахне дитинством усе навкруги
Не знаю на світі я кращого раю
На душу лягли в мене ось ці рядки.....
Тут кожна стежина в лице мене знає
Усе таке рідне, й таке дороге
Аж ген бач доріжка, простяглася до гаю
І сонце над краєм встає золоте!
Ген вітер-- чугайстер, ворушить покоси
Смагардами іскор роса виграє
Вона у людини нічого не просить
Й життєву наснагу усю віддає....
Літа відлітають, як пушинки з кульбаби
Вже осінь життя, жовтий лист опада
Вертаюся подумки , до свого краю
Й невимовний сум, душу знов огорта..
Автор: Олег М. |
|
Полісся
Тісно увечері. Душать прокурені стіни.
Вийшов. Розглянувся. Снігу по пояс.
Сонце крівавиться в пущі. Ворушаться тіні.
Тепло. А голос - як оливо, голос.
Десь він іде, Коляда, десь ступає широко.
Прийде - і вкриють галявини радісні вруна,
Стане - і знов над борами, знов, як щороку,
Гуси напнуть у блакиті незлічені струни.
На осяяних схилах сон-зілля уже голубіє.
Вигинається небо над шумом соснових корон.
Ці бори золоті і ці шуми, що скліплюють вії,
Ці замріяні люди, що слова не чули: закон!
Тут земля тільки пестить, п'янить, вагітніє і родить.
Кожну гілочку млостю налив охмелілий тетрюк,
А далеко-далеко проходять тривожні народи,
I стрічається бурею зброя у тисячах рук.
Моє тіло струнке, мов посріблений гін осокору,
Рівно дихають груди, і кров тяжкоплинна, як мед, -
Доки кинуть і нас у степи, у мінливі простори
Спрага моря, брокатів і збуджений порив вперед.
Автор: Олег Ольжич |